TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, AKTIVITET I SHKOLLES “GJERGJ KASTRIOTI” NE KUADER TE 550 VJETORIT TE VDEKJES SE “SKENDERBEUT” (FOTO/VIDEO)

Jo për të mbyllur por për të kulmuar aktivitetet do të ishte koncerti i shkollës Gjergj Kastrioti e cila në kuadër të festës së saj por edhe të përvjetorit të vdekjes së heroit mblodhi së bashku nxënës e ish-nxënës të cilët interpretuan ndër kryeveprat artistike si Korale, Skenderbeu, kenge per atdheun etj.Midis të ftuarve specialë ishte edhe sopranoja Roberta Kaçaj.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, TRAJNIMI/SI TE JAPIM NDIHMEN E SHPEJTE.(FOTO/VIDEO)

Spitali Rajonal Lezhë organizoi diten e enjte trajnimin e stafit mjekësor për dhënien e ndihmës së shpejtë,në funksion të rritjes së shërbimit mjekësor të urgjencës.Ky trajnim është i pari në llojin e tij në nivel spitalor i çertifikuar nga Qëndra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore, Shoqata Shqiptare e Urgjencës Mjekësore dhe[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *