TV LEZHA

TV LEZHA

LAÇ, POLICIA BASHKIAKE DHE AJO VENDORE NDALOJNE TREGTARET TE SHESIN NE KISHEN E SHEN ANDONIT.(FOTO/VIDEO)

Prej disa ditësh tregtarët të cilët tregtojnë në rrugën e Kishës së Shëv Andonit në Laç janë bllokuar nga policia vendore dhe ajo bashkiake.Rreth 20 tregtarë kanë mbetur të papunë si pasoje e bllokimit të aktivitetit të tyre i cili konsistonte në shitjen e objekteve të kultit dhe qirinjve për të përfituar pak të holla për të mbajtur familjet e tyre.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, “AKROPOLI I RI” EDHE NE LEZHE!(FOTO/VIDEO)

“Akropoli i Ri” promovoi në ambientet e QKF Lezhë volumin e dytë të Revistës Filozofikja dhe dy libra me aftësi transformuese.Akropoli i Ri është një Organizëm Ndërkombëtar Kulturor dhe Filozofik që gjendet në mbi më shumë se 60 shtete. Të afërta

Lexo Me Shume »

LEZHE, FESTOHET DITA E VERES.(FOTO/VIDEO)

14 marsi është Dita e Verës, një festë e lashtë pagane e cila tradicionalisht festohet në qytetin e Elbasanit por që vitet e fundit është festuar edhe në Lezhë.Mikpritëse e festimeve të organizuara nga Bashkia Lezhë ishte kalaja historike e qytetit.Festimet kanë nisur me muzikë dhe argëtime të ndryshme ku[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *