TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, RAMA:JANARI, MUAJI I FUNDIT PER LEGALIZIMIN E LIDHJEVE NE RREJTIN E UJESJELLESIT.(FOTO/VIDEO)

Kryeministri Rama zhvilloi një takim me drejtuesit vendorë dhe qëndrorë të Qarkut të Lezhës, ku paralajmëroi edhe njëherë ata që ende nuk kanë legalizuar lidhjet me rrjetin e ujësjellësit.Ky takim ishte edhe një tjetër mundësi për Kryeministrin, për të rikujtuar se janari është muaji i fundit për të legalizuar lidhjet me rrjetin e ujësjellësave, pa penalitete.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, KRYETARET E FSHATRAVE PA RROGE PREJ 17 MUAJSH.(FOTO/VIDEO)

Kanë vula zyrtare, mbajnë përgjegjësi deri me burg, por nuk paguhen! Kryetarët e 63 fshatrave të bashkisë së Lezhës thonë se nuk paguhen për detyrën që kryejnë prej 17 muajsh.Në këto kushte, kryepleqtë e fshatrave të Lezhës kërcënojnë se do të bllokojnë Bashkinë nëse problemi i tyre nuk merr zgjidhje.[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *