TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, PULAJ SQARON SKEMEN E RE TE OREVE MESIMORE.(FOTO/VIDEO)

Skema e re e shpërndarjes së orëve mësimore, është konsideruar si një hap pozitiv në zbatim të kurrikulës së re.Nga cikli fillor deri në ciklin e mesëm nxënësit zhvillojnë nga 4-6 orë mësim në ditë, që do të thotë se çdo nxënës mban me vete 4-6 tekste shkollore përfshirë edhe fletoret përkatëse për secilin libër kjo gje do të ndryshojë nga data 1 shkurt ku nxënësit do të zvillojnë vetëm 3 lëndë nga 90 minuta.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, SHERBIMI ZJARREFIKES NE GADISHMERI NE PRAG TE VERES.(FOTO/VIDEO)

Shërbimi zjarrëfikës do të jetë në gadishmëri për gjatë gjithë stinës së verës ku problemet për këtë sektor janë më të mëdha.Drejtori Agustin Pepkolaj thekson se do të shtohet në Shëngjin një minifiljal i shërbimit zjarrëfikëS për arsyen se Shëngjini gjatë verës është i mbipopulluar dhe ka më shumë probleme.[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *