TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, MINISTRAT NE AKSION! QATO NGA KALLMETI: DO MBESHTESIM BIZNESTIN ARTIZANAL.(FOTO/VIDEO)

Një biznes social i cili kryesisht merret me prodhimin artizanal dhe me sektorin e veshmbatjeve është vizituar nga ministrja e Sonila Qato dhe zv ministrja Bardhylka Kospiri të cilat në fjalën e tyre premtuan mbështetje për këtë lloj biznesi që në qëndër të vëmëndjes kanë grupet vulnerabël.Artikuj Pasardhes

LEZHE, TEKNOLOGJIA VS LIBRI! (FOTO/VIDEO)

Libri është thesari më i çmuar për të kultivuar vlera të dijes dhe qytetarisë por me zhvillimin e shpejtë të teknologjisë duket se marrdhënia e të rinjve me librin nuk është aspak e mirë pasi leximin e kanë lënë në plan të dytë. Ato që frekuentojnë rregullisht bibliotekën janë kryesisht[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, PREZANTOHET “IN LOVE” NGA PREÇ ZOGAJ.(FOTO/VIDEO)

“In Love”, ky është titulli i përmbledhjeje poezish nga Preç Zogaj, i cili u prezantua edhe në Lezhë.Prania në Lezhë për poetin Zogaj është një shenjë e dashurisë për qytetin.Aty ku u krijua si poet dhe një detyrim për miqtë e rinj e të vjeter të shkollës poetike.Ndaj edhe përzgjedhja[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *