TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, NJE KABULL LE NE TERR PER ORE TE TERA QYTETIN. (FOTO/VIDEO)

Qyteti i Lezhës me orë të tëra ka qëndruar pa drita dhe kjo sipas OSHEE Lezhë ka ardhur si pasojë e djegies së një kabulli kryesor.Pamvarësisht angazhimit të OSHEE, amortizimi i rrjetit elektrik ka sjellë shpesh herë ndërprerje të energjisë në Lezhë.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, ZJARR NE BANESE/ZJARREFIKESIT NDERHYJNE NE KOHE.(FOTO/VIDEO)

Një banesë në lagjen “Besëlidhja” të qytetit të Lezhës është përfshirë nga flaket e zjarrit mesditen e së enjtes.Nga kjo ngjarje ka pasur vetëm dëme materiale.Zjarrfikësit kanë mundur të ndërhyjnë në kohë për të shuar flakët që në fillim nisën në ballkonin e banesës dhe po përhapeshin më pas edhe[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, FESTOHET 105 VJETORI I PAVARESISE.(FOTO/VIDEO)

Kremtimet për 105 vjetorin e pavarsisë janë zhvilluar edhe në Lezhë.Obelisku i Besëlidhjes mblodhi rreth vetes autoritete vendore dhe qytetarë të shumtë që morën pjesë në ceremoninë për ngritjen simbolike të flamurit.Ishin kreu i bashkisë Fran Frrokaj dhe prefekti i Lezhës Gjergj Prendi që ngritën flamurin nën tingujt e himnit[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *