TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, FRROKAJ PERBALLE TE RINJVE! (FOTO/VIDEO)

Kryetari i Bashkisë Lezhë, Fran Frrokaj, është vënë përballë një grupi të rinjsh për problemet e mjedisit në territorin e njësisë vendore që ai drejton.Duke ju përgjigjur pyetjeve të ndryshme, Frrokaj deklaroi se pamvarësisht disa problemeve të vogla që ka, Lezha është ndër qytetet më të pastra të vendit tonë.Sipas kryebashkiakut heqja e plastikës nga qarkullimi, do të jepte një ndikim mjaft pozitiv në mjedis.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, BIBLIOTEKA PASUROHET ME 1000 TITUJ TE RINJ.(FOTO/VIDEO)

Bibliotekës së lëvizshme në Lezhë i janë shtuar mbi 1 mijë tituj librash të rinj si dhe një automjet i cili është përshtatur si bibliotekë.Këto investime u bënë të mundura falë fondit prej 10 mijë dollarësh të përfituar në një konkurs kombëtar, ku praktika e prezantuar nga Bashkia Lezhë për[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *