TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, AKSION ANTIDUHAN! (FOTO/VIDEO)

Në lokalet e Lezhës gjate dites së mërkurrë kanë mbërritur inspektorët shteterorë shëndetësorë për të parë nëse ligji kundër duhanit zbatohet.Kreu i ketij institucioni ka bërë me dije se deri më tani në Lezhë janë inspektuar 220 institucione si dhe janë marrë 2 masa administrative.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, ZHVILLOHET FESTIVALI FOLKLORIK I RAPSODEVE (FOTO/VIDEO).

Qëndra Kombëtare e Veprimtarive Folklorike organizon edicionin e X-të të “Festivalit Folklorik Tipologjik Kombëtar të Rapsodëve dhe Instrumentistëve Popullorë” në qytetin e Lezhës. Në këtë festival, me karakter konkurues, kanë marrë pjesë “Rapsodë të Harkut dhe Rapsodë të Pendës” , gjithashtu edhe instrumentistë dhe grupe instrumentale të cilët luajnë vegla[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *