TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, 2018 VITI I “SKENDERBEUT”

Shpallja nga qeveria e vitit 2018 si viti i Skënderbeut e sjell Lezhën në qendër të vemendjes dhe të kremtimit të këtij përvjetori jubilar, 550 vjetorit të vdekjes së heroit Kombëtar. Së shpejti në Lezhë pritet të nisë dhe ndërhyrja për restaurimin e memorialit të Heroit Kombëtar, ndërkohë që është parashikuar dhe ndërtimi i shtatores së Skëndërbeut e cila do të vendoset në sheshin “Gjergj Kastrioti”.


Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *