TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, SHTOHEN VIROZAT/MARKU:KUJDES ME FEMIJET! (FOTO/VIDEO)

Luhatja e temperaturave ka shtuar virozat dhe është vënë re një fluks i shtuar femijëve që paraqiten pranë spitalit rajonal të Lezhës.Pediatri Mark Marku bën me dije se kemi një rritje te sëmundshmërisë tek fëmijët nga 0-14 vjeç.Përgjithësisht ndërlikimet e shfaqura janë ato të bllokimit të rrugëve të frymëmarrjes, temperaturë e lartë, të vjella apo dhimbje koke.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, SHERBIMI ZJARREFIKES NE GADISHMERI NE PRAG TE VERES.(FOTO/VIDEO)

Shërbimi zjarrëfikës do të jetë në gadishmëri për gjatë gjithë stinës së verës ku problemet për këtë sektor janë më të mëdha.Drejtori Agustin Pepkolaj thekson se do të shtohet në Shëngjin një minifiljal i shërbimit zjarrëfikëS për arsyen se Shëngjini gjatë verës është i mbipopulluar dhe ka më shumë probleme.[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *