TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, SIBORA HUBA, 10 VJEÇARJA ME 3 LIBRA POEZIE.(FOTO/VIDEO)

Biblioteka e qytetit të Lezhës ka pritur autoren e saj më të re.Ajo quhet Sibora Huba dhe është vetëm 10 vjeç, deri më tani ajo ka shkruar jo pak por tre libra me poezi.Këto tre vëllime ajo i prezantoi përpara bashkëmoshatarëve të saj në ambjentet e bibliotekës së Lezhës.Mes emocionesh Sibora thotë se të shkruash është bukur sepse ato që ndjen dhe mendon i hedh në disa vargje të cilat më pas përçohen tek të gjithë lexuesit.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, FATMIR LIMAJ, “NDERI I QARKUT” LEZHE.(FOTO/VIDEO)

Kryetari i Nismës për Kosovën Fatmir Limaj, e nderpreu për një ditë fushatën zgjedhore.Këtë të enjte Limaj ishte i pranishëm në ceremoninë e marrjes së çmimit në Lezhë, ’’Simbol i luftëtarit dhe komandant atdhetar, politikanit vizionar e të palodhur për integrimin euro atlantik dhe prosperitetin kombëtar”.Ishte ky motivacioni me të[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *