TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, KRYETARI I BASHKISE PRET ZV.KRYEMINISTREN MESI.(FOTO/VIDEO)

Kryetari i Bashkisë Lezhë Fran Frrokaj zhvilloi një takim pune me Zv.Kryeministren e Shqipërisë Znj.Senida Mesi e cila në fokus kishte verifikimin nga afër të punës me dokumentet elektronike, ku Bashkia Lezhë është ndër të parat që e ka finalizuar me sukeses.
Në takimin e zhvilluar u diskutuan një sërë problematikash për të cilat kreu i bashkisë Frrokaj kërkoi ndërhyrjen e Qeverisë. Ai i bëri me dije Znj.Mesi, se një sërë projektesh janë dërguar për financim ndërsa kërkoi mbështetjen e saj në mënyrë të vecantë për rrugën e Torovicës dhe kopshtin e fëmijëve në qëndër të qytetit.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, FESTOHET DITA E GJUHEVE TE HUAJA.(FOTO/VIDEO)

Edhe në Lezhë është festuar dita e gjuhëve të huaja. Shkolla “Kosova” kishte organizuar një aktivitet mjaft të larmishëm.Mesazhi më i rëndësishëm që u percoll ishte “Sa më shumë gjuhë të huaja të dimë, aq më shumë dritare kemi të hapura në botë”. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *