TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, “KOLIN GJOKA” SJELL PANAIRIN E PRAKTIKAVE PROFESIONALE.(FOTO/VIDEO)

Në shkollën Kolin Gjoka në Lezhë në kuadër të javës europiane për aftesitë professionale është zhvilluar panari i praktikave profesionale.Ky panair kishte si qëllim takimin e nxënësve të klasave të 10-ta me kompanitë e hoteleri turizëm dhe teknologjisë së inormacionit dhe komunikimit.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, SHKRUMBOHET NJE BANESE NE FSHATIN ISHULL-LEZHE.(FOTO/VIDEO)

Një banesë është shkrumbuar gjatë ditës së shtunë në fshatin Ishull-Lezhë. Policia dhe zjarrëfikësit kanë mbërritur në vendngjarje por ka qënë e pamundur ndërhyrja për shkak të një kanali i cili nuk lejonte zjarrëfiksen të arrinte te banesa.Banesa e djegur është në pronesi të shtetasit Gjon Çukaj.Fatmirësisht nuk ka pasur[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, SKEMA E RE E TVSH-së TREMB BIZNESET E VOGLA.(FOTO/VIDEO)

Edhe në Lezhë është evidente se janë prekur dhe friksuar nga ndryshimi i mënyrës se funksionimit të skemës së re të TVSH-së.Të gjitha ato biznese që kane xhiro mbi 2 milion lekë të reja në vit do ti nënshtrohen TVSH-së.Bizneset e ndryshme si bar-kafe,dyqane lulesh apo rrobash janë njoftuar se[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *