TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, FESTOHET 105 VJETORI I PAVARESISE.(FOTO/VIDEO)

Kremtimet për 105 vjetorin e pavarsisë janë zhvilluar edhe në Lezhë.Obelisku i Besëlidhjes mblodhi rreth vetes autoritete vendore dhe qytetarë të shumtë që morën pjesë në ceremoninë për ngritjen simbolike të flamurit.Ishin kreu i bashkisë Fran Frrokaj dhe prefekti i Lezhës Gjergj Prendi që ngritën flamurin nën tingujt e himnit kombëtar të luajtur nga nxënësit e muzikës të shkollës Besëlidhja.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, 2018 VITI I “SKENDERBEUT”

Shpallja nga qeveria e vitit 2018 si viti i Skënderbeut e sjell Lezhën në qendër të vemendjes dhe të kremtimit të këtij përvjetori jubilar, 550 vjetorit të vdekjes së heroit Kombëtar. Së shpejti në Lezhë pritet të nisë dhe ndërhyrja për restaurimin e memorialit të Heroit Kombëtar, ndërkohë që është[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *