TV LEZHA

TV LEZHA

KURBIN, MBRONI TE DREJTAT E FEMIJEVE! (FOTO/VIDEO)

Përmes një proteste të heshtur fëmijët, prindërit, mësuesit, organizatat që mbrojnë të drejtat e tyre u bënë thirrje autoritete qëndrore dhe lokale për më shumë vëmendje ndaj kësaj kategorie. Dy nga problematikat e evidentuara është ajo e punësimit në papajtueshmëri me ligjin dhe dhuna. Ndërsa ambasadorja e BE Romana Vlahutin tha se fëmijët janë e ardhmja dhe vetëm ligji në letër nuk mjafton.


Artikuj Pasardhes

SHENGJIN, HAPET SEZONI TURISTIK.(FOTO/VIDEO)

Në një atmosferë mjaft të bukur Shëngjini ka çelur sezonin turistik.Në shëtitoren Willson u organizua një panair ndërsa shumë pushues u benë pjesë e një koncerti të organizuar nga bashkia e Lezhës.Kryetari i bashkisë i pranishëm në hapjen e sezonit turistik u shpreh se Shëngjini do i mirëpresë më së[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *