TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, KOPSHTE PA STANDARTE/LAÇI: SKEMI FONDE. (FOTO/VIDEO)

Fëmijët e kopështit të lagjes gurra në Lezhë qëndrojnë në ambjente mjaft të vogla dhe jashtë standarteve për fëmijët e vegjël, një fakt i tillë pranohet edhe nga drejtori i arsimit pranë bashkisë së Lezhës Ardjan Laçi i cili theksoi se bashkia e ka të pamundur në këtë kohë të ndërhyjë për
mungesë fondesh.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, SI NE MESJETE!!! (FOTO/VIDO)

Prej kohësh rruga “Fran Ivanaj” ndodhet në gjendje të mjeruar. Duket se vwmendja e organeve vendore ka munguar totalisht edhe pse ndodhet vetëm pak metra larg qëndrës së qytetit.Për banorët kjo është një situatë mjaft shqetësuese pasi shirat e rënë e kanë bërë të pakalueshme këtë rrugë ndaj bëjnë apel[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, SHERBIMET KOMUNITARE DHE FUNKSIONIMI I TYRE.(FOTO/VIDEO)

Ndarja e përvojave praktike mbi ngritjen dhe funksionimin e shërbimeve komunitare multifunksionale ka qënë në fokus të një takimi të organizuar në Lezhë.Te pranishmit u njohën me praktikën e ndjekur nga Bashkia Lezhë si dhe shkëmbyen eksperienca me njëri tjetrin mbi shërbimet komunitare. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *