TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, DIVORCET/PSIKOLOGU FRROKU:PO DEMTOHET RENDE FAMILJA. (FOTO/VIDEO)

Vitet e fundit divorcet kanë njohur një rritje të ndjeshme duke vënë në rrezik familjen.Por me të
rrezikuarit e më të pambrojturit në një proces divorci janë femijët e mitur.Sipas psikologut Besmir Frroku i cili punon prej vitesh me këto çështje dhe aktualisht edhe me liçensën përkatëse, pas ngritjes së Urdherit të Psikologut, prindërit shpesh harrojnë se fëmijët duhet të trajtohen si të tillë e jo të rrezikohet e ardhmja e tyre duke i pasur si “shënjestër armiqësie” midis njeri – tjetrit.Frroku shton se janë të pakta rastet e zgjidhjes së divorceve me marreveshje në Lezhe ndërsa kjo vihet re ndoshta vetëm tek divorcet e çifteve që jetojnë prej vitesh jashtë Shqipërisë.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, NDIHMA EKONOMIKE E BLLOKUAR PRE 2 MUAJSH.(FOTO/VIDEO)

Prej dy muajsh në bashkinë e Lezhës nuk shpërndahet ndihma ekonomike dhe kjo për shkak se këshilli bashkiak nuk mblidhet për ta miratuar. Sipas drejtorit të ndihmës ekonomike kjo situate është kthyer në një problem mjaft shqetësues pasi shumë familje nuk kanë të ardhura të tjera. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *