TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, PROBLEME ME NGROHJEN NE SHKOLLA/LAÇI: JO TE GJITHA SHKOLLAT KANE SISTEM NGROHJEJE.(FOTO/VIDEO)

Në qytetin e Lezhës vazhdon që të mbetet problem mungesa e ngrohjes në shkolla.Drejtori i arsimit në bashkinë e Lezhës Ardjan Laçi bën me dije se shkollat të cilat kanë sistem ngrohjeje me soba do të paisen shume shpejt me dru ndërsa për shkollat të cilat nuk kanë fare sistem ngrohjeje do të vazhdohet të përdoret si zgjidhje provizore ngrohja me korent.Artikuj Pasardhes

KURBIN, PERKUJTOHEN DESHMORET NGA FAMLJA QYPI.(FOTO/VIDEO)

Në 5 Maj 1952 në Bushnesh të Kurbinit, 10 burra u vranë në përplasje me forcat e policisë dhe të sigurimit të regjimit komunist.Familjarët e tyre, që jetojnë jashtë Shqipërisë, çdo vit shkojnë në Malin e Bardhë ku kujtojnë familjarët e vrarë nga diktatura. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *