TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, PAGAT E KRYETAREVE TE FSHATRAVE/NDRECA: BASHKIA DHE KESHILLI ENDE PA PERGJIGJE ZYRTARE.(FOTO/VIDEO)

Kryepleqtë e fshatrave të Lezhës janë pritur në prefekturën e qarkut të Lezhes nga prefekti Ndreca ku i kanë paraqitur problemin e tyre për mosmarrjen e pagave që prej nisjes së detyrës. Ndreca nga ana e tij u ka bërë me dije se i ka dërguar bashkisë dhe këshillit një kërkesë për sa i përket këtij problemi por që deri me tani nuk ka një përgjigje zyrtare.Artikuj Pasardhes

LEZHE, KRYETARET E FSHATRAVE PA RROGE PREJ 17 MUAJSH.(FOTO/VIDEO)

Kanë vula zyrtare, mbajnë përgjegjësi deri me burg, por nuk paguhen! Kryetarët e 63 fshatrave të bashkisë së Lezhës thonë se nuk paguhen për detyrën që kryejnë prej 17 muajsh.Në këto kushte, kryepleqtë e fshatrave të Lezhës kërcënojnë se do të bllokojnë Bashkinë nëse problemi i tyre nuk merr zgjidhje.[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *