TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, “KANCERI I GJIRIT”/RISTANI: SE SHPEJTI MAMOGRAFIA E PERHERSHME NE LEZHE.(FOTO/VIDEO)

Në Lezhë është organizuar një marshim sensibilizues për kancerin e gjirit.Muaji Tetor në të gjithë botën është muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, për të rritur vëmëndjen dhe mbështetjen për sensibilizimin, zbulimin e hershëm, trajtimin, si dhe kujdesin paliativ për këtë sëmundje. Drejtori i shëndetit publik Arben ristani ka theksuar se në Lezhë së shpejti do të instalohet mammografia e përhershme, gratë dhe vajzat nuk do të kenë pse ti drejtohen më qyteteve të tjera për të marrë këtë shërbim.Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *