TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, GJIMNAZI “HYDAJET LEZHA” PERKUJTON AT GJERGJ FISHTEN. (FOTO/VIDEO)

Nxënësit e gjimnazit Hydajet Lezha kanë organizuar një aktivitet për 146 vjetorin e lindjes së poetit dhe kolosit të letrave shqipe At Gjergj Fishta.I pranishëm në këtë aktivitet ishte prof. dok. Tonin Çobani i cili është edhe studiues i veprës së Fishtës.Artikuj Pasardhes

LEZHE, BASHKEPUNIMI QEVERI VENDORE-OPERATORE TURISTIKE.(FOTO/VIDEO)

Përfaqësues të disa bizneseve turistike kanë zhvilluar një takim me përfaqësues të bashkisë së Lezhës ku kanë bashkëbiseduar mbi problemet e turizmit, për pastrimin, taksat, infrastrukturën dhe hapësirat publike.Gjithashtu është diskutuar për të gjetur mënyra sa më cilësore për të promovuar turizmin për Lezhën, Shëngjinin dhe bregdetin e Tales. Të[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, PULAJ SQARON SKEMEN E RE TE OREVE MESIMORE.(FOTO/VIDEO)

Skema e re e shpërndarjes së orëve mësimore, është konsideruar si një hap pozitiv në zbatim të kurrikulës së re.Nga cikli fillor deri në ciklin e mesëm nxënësit zhvillojnë nga 4-6 orë mësim në ditë, që do të thotë se çdo nxënës mban me vete 4-6 tekste shkollore përfshirë edhe[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *