TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, GJIMNAZI “HYDAJET LEZHA” PERKUJTON AT GJERGJ FISHTEN. (FOTO/VIDEO)

Nxënësit e gjimnazit Hydajet Lezha kanë organizuar një aktivitet për 146 vjetorin e lindjes së poetit dhe kolosit të letrave shqipe At Gjergj Fishta.I pranishëm në këtë aktivitet ishte prof. dok. Tonin Çobani i cili është edhe studiues i veprës së Fishtës.Artikuj Pasardhes

LEZHE, SITUATA NGA DEBORA/MHILLAJ: SITUATA NEN KONTROLL.(FOTO/VIDEO)

Situata nga reshjet e dëborës në qarkun e Lezhës nuk paraqitet problematike ka theksuar Drejtori i Emergjencave Civile Ndrekë Mhillaj.Ai ka bërë me dije se në zonat malore në Mirditë kanë rënë rreth 40 cm deborë.Në rrugët kryesore janë 4 borëpastruese të cilat po punojnë për të mbajtur rrugët të[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *