TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, DITELINDJA E 146 E AT GJERGJ FISHTES SJELL MUZEN E LISSUS-it 2017.(FOTO/VIDEO)

Në ditëlindjen e 146 të poetit tonë kombëtar At. Gjergj Fishta klubi letrar i letrave Ndoc Gjetja kanë organizuar takimin kombëtar ora e muzës Lissus 2017. Në këtë aktivitet në nder të Fishtës kanë marrë pjesë shumë poetë të cilët kanë vlerësuar dhe kanë recituar vargjet e kolosit të letërsisë Shqiptare.Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *