TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, BASHKIA AKTIVITET NE NDER TE AT.GJERGJ FISHTES.(FOTO/VIDEO)

Një tjetër aktivitet është organizuar nga bashkia e Lezhës në nder të At. Gjergj Fishtës ku kanë marrë pjesë personalitete të ndryshme të cilët e kanë vlerësuar figurën e tij dhe atë çfarë ai ka lënë pas.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, PELESHI INSPEKTON DEGEN E DRINIT TE VJETER.(FOTO/VIDEO)

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi, ka kryer inspektime gjatë ditës së hënë në zonën e degës së Drinit të vjetër, për sa i përket pastrimit të shtretërve të lumenjve, gjë e cila shihet si domosdoshmëri për parandalimin e përmbytjeve dhe katastrofave natyrore, si dhe përmirësimin e situatës[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, KRYETARET E FSHATRAVE PA RROGE PREJ 17 MUAJSH.(FOTO/VIDEO)

Kanë vula zyrtare, mbajnë përgjegjësi deri me burg, por nuk paguhen! Kryetarët e 63 fshatrave të bashkisë së Lezhës thonë se nuk paguhen për detyrën që kryejnë prej 17 muajsh.Në këto kushte, kryepleqtë e fshatrave të Lezhës kërcënojnë se do të bllokojnë Bashkinë nëse problemi i tyre nuk merr zgjidhje.[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *