TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, MALESORET NGA ZEF PERGEGA. (FOTO/VIDEO)

Traditat zakonet dhe historia e malësorëve ka ardhur e përmbledhur bukur dhe mjaft qartë në librin e publicistit dhe gazetarit Zef Përgega i cili jeton prej vitesh në Amerikë. Ai ka prezantuar mes miqve dhe shkrimtarëve në një atmosfere mjaft të bukur librin e tij malësoret.Artikuj Pasardhes

LEZHE, 1 QERSHORI/SHKOLLA KOSOVA. (FOTO/VIDEO)

1 qershori festa e fëmijëve është festuar mjaft bukur në shkollën kosova ku fëmijët kanë performuar para të pranishmëve në kërcime vjersha dhe këngë.Kjo ditë është ndër më të bukurat për të gjithë fëmijët dhe ka si qellim sensibilizimin për më shumë përkujdesje ndaj tyre. Të afërta

Lexo Me Shume »

LEZHE, PROMOVOHET LIBRI I AT’ MARIN SIRDANIT “KONTRIBUT PER HISTORINE E KULTUREN SHQIPETARE” (FOTO/VIDEO)

Biblioteka “Gjergj Fishta” në bashkëpunim me Bibliotekën Françeskane në ditën ndërkombëtare të librit kanë promovuar librin e At’ Marin Sirdanit “Kontribut për Historinë e Kulturën Shqipëtare”.At’ Marini njihet si studiues i qënshëm i historisë tonë kombëtare.Në këtë vëllim janë përmbledhur të gjitha shkrimet e At’ Marin Sirdanit të cilat ishin[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *