TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, RRUGET RURALE NE GJENDJE TE MJERUAR.(FOTO/VIDEO)

Vetëm 800 metra rrugë në fshatin zejmen është lënë në mëshire të fatit me gropa të stërmëdha.Banorët e zonës kanë ngritur si shqetësim gjëndjen e mjeruar të rrugës pasi kur bie shi bëhet e pakalueshme dhe se fëmijët të cilët shkojnë në shkollë e kanë tejet të vështirë të kalojnë.Artikuj Pasardhes

LEZHE, “KAMERA E PALLATIT” VJEN NE LEZHE. (FOTO/VIDEO)

”Kamera e Pallatit” është titulli i komedisë që do të vihet në skenën e pallatit të kultures në qytetin e Lezhës.Një komedi nga Valentin Rroku me regji dhe skenografi të Gjon Stefës ku do të luajnë aktorët e mirënjohur Gac Kodrina, Drane Xhai e shumë aktorë të tjerë. ”Kamera e[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, FESTOHET DITA E GJUHEVE TE HUAJA.(FOTO/VIDEO)

Edhe në Lezhë është festuar dita e gjuhëve të huaja. Shkolla “Kosova” kishte organizuar një aktivitet mjaft të larmishëm.Mesazhi më i rëndësishëm që u percoll ishte “Sa më shumë gjuhë të huaja të dimë, aq më shumë dritare kemi të hapura në botë”. Të afërta

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *