TV LEZHA

TV LEZHA

MILOT, GJIKNURI INSPEKTON PASTRIMIN E AKSEVE RRUGORE.(FOTO/VIDEO)

Ka nisur ditën e sotme aksioni për prishjen e objekteve pranë kryqëzimit të kosovës. Disa nga pronarët e subjekteve kanë nisur ti prishin vetë duke bashkëpunuar edhe me IKMT. Aksioni është inspektuar edhe nga Ministri Energjisë dhe Infrastrukturës Gjiknuri i cili ishte i pranishëm në kryqëzimin Fushë Milotit. Ministri u shpreh se aksioni për pastrimin e akseve rrugore do të vazhdojë, pasi sipas tij disiplinimi i tyre rrit edhe sigurinë në rrugë.Artikuj Pasardhes

LEZHE, TRENI PERPLAS KAMIONÇINEN/ 2 TE PLAGOSUR.(FOTO/VIDEO)

Dy persona u plagosen mëngjesin e kësaj të marte në Milot, pasi mjeti me të cilin udhëtonin u përplas nga treni.Ngjarja ndodhi në rreth orës 08.30 tek shinat në Pllanë të Lezhës, ku kjo kamionçinë i preu rrugën trenit të linjës Tiranë-Shkodër. Policia bën me dije se mjeti po kalonte[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *