TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, “MENDO”/VJEN PER HERE TE PARE SHFAQJA 3D PER FEMIJE.(FOTO/VIDEO)

Në qytetin e Lezhës për herë të parë u dha një shfaqje për fëmijët në formatin tredimensional (3D). Shfaqja me titull “Mendo” u dha me rastin e Ditës Botërore të shëndetit mendor. Në skenë u ngjitën 20 fëmijë dhe 10 të rritur që aktruan për femijët prezent ne sallë ndërsa synohej që të promovohej mënyra e shëndetshme e të ushqyerit.Artikuj Pasardhes

LEZHE, PERKUJTOHET 147-VJETORI I LINDJES SE AT GJERGJ FISHTES (FOTO/VIDEO)

Në Lezhë është përkujtuar 147-vjetori i lindjes të poetit, intelektualit dhe politikanit Shqiptar “At Gjergj Fishta”. Në bibliotekën që mban emrin e Homerit shqiptar, “At Gjergj Fishta”, u organizua një veprimtari përkujtimore ndërsa të pranishëm ishin autoritete lokale, intelektualë , si dhe nxënës shkollash. Të afërta

Lexo Me Shume »

KURBIN, E MARTA E FUNDIT E KISHES SE LAÇIT.(FOTO/VIDEO)

Të hënën ne mbremje kulmuan ditët e pelegrinazhit në Kishën e Shën Andonit në Laç.Me mijëra pelegrinë, nga e gjitha Shqipëria por edhe jashtë saj nisën rrugën e pelegrinazhit që prej orëve të para të mëngjesit, për të kaluar natën në këtë vend të shenjte, në përpjekje për të imituar[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *