TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, PELESHI INSPEKTON DEGEN E DRINIT TE VJETER.(FOTO/VIDEO)

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi, ka kryer inspektime gjatë ditës së hënë në zonën e degës së Drinit të vjetër, për sa i përket pastrimit të shtretërve të lumenjve, gjë e cila shihet si domosdoshmëri për parandalimin e përmbytjeve dhe katastrofave natyrore, si dhe përmirësimin e situatës së kullimit.Artikuj Pasardhes

LEZHE, KOPSHTE PA STANDARTE/LAÇI: SKEMI FONDE. (FOTO/VIDEO)

Fëmijët e kopështit të lagjes gurra në Lezhë qëndrojnë në ambjente mjaft të vogla dhe jashtë standarteve për fëmijët e vegjël, një fakt i tillë pranohet edhe nga drejtori i arsimit pranë bashkisë së Lezhës Ardjan Laçi i cili theksoi se bashkia e ka të pamundur në këtë kohë të[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *