TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, I.P.P.M/DEGJESA PER SHQETESIMET E BANOREVE KUNDREJT BASHKISE.(FOTO/VIDEO)

Transparencën ndaj qytetarëve kishte si objektiv kryesor projekti i institutit të praktikave publike dhe mirëqeverisjes.Prej një viti I.P.P.M ka zhvilluar në Lezhë trajnime dhe dëgjesa publike me qytetarët të cilët kanë shprehur shqetësimet e tyre në lidhje me bashkinë e Lezhës.Artikuj Pasardhes

LEZHE, ISSH INSPEKTON BIZNESIN NE PLAZHIN E SHENGJINIT DHE TALES/DEDA:PUSHUES, BRAKTISNI BIZNESET QE NUK OFROJNE HIGJENE!

Inspektoriati Shëndetësor Shtetëror ka nisur një aksion për të identifikuar problemet në subjektet e kontrolluara prej tyre në zonat turistike të plazhit të Shëngjinit dhe atë të Tales.Kushtet Higjeno-Sanitare janë shkelur me mangësi në dokumentacion dhe sipas drejtorit të ketij inspektoriati Eltar Deda, kjo problematike përkthehet në mangësi edhe në[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *