TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, PREJ 4 VITESH KOPESHTI “BESELIDHJA” PA GODINE/LAÇI NUK FINANCOHEMI NGA QEVERIA.(FOTO/VIDEO)

Fëmijët e kopështit Besëlidhja në qytetin e Lezhës akomodohen në ambjentet e konviktit prej gati 4 vitesh.Sipas drejtorit të arsimit pranë bashkisë së Lezhës Ardian Laçi janë dërguar disa projekte për financim por deri më tani nuk është bërë asgjë.Artikuj Pasardhes

LEZHE, MESHE E SHENJTE NE NDER TE GJERGJ KASTRIOTIT.(FOTO/VIDEO)

U mbajt në Katedralen e Shën Nikollës në Lezhë mesha e shenjtë e organizuar në nder të figurës së heroit tonë kombëtar.E mbështetur nga Konferenca Ipeshkvore e Shqipërisë në bashkëpunim me Kishën Katolike në Kosovë dhe Arqipeshëkvinë e Tivarit organizuan shtegtimin e kishës mbarë Shqiptare në Lezhë.Në këtë shtegtim morën[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *