TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, SHTETI NUK MBULON SHPENZIMET E TRANSPORTIT PER TE SEMURET ME DIALIZE.(FOTO/VIDEO)

Të sëmurët të cilët kanë nevojë për shërbimin e dializës kanë ngritur si shqetësim se marrin nga shteti vetëm një pjesë të vlerës së transportit e cila është tepër e vogël.Në mbështetje të tyre ka dale edhe kryetari i PD-së Lezhë Paulin Marku i cili i ka bërë thirrje ministrisë së shëndetësisë të marrë masa.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, RIORGANIZOHET SKEMA E NDIHMES EKONOMIKE.(FOTO/VIDEO)

Më shumë se gjysma e familjeve të cilat kanë përfituar deri dje ndihmë ekonomike janë larguar nga skema pas mënyrës së re të verifikimit. Janë plot 3041 familje të cilat nuk janë më pjesë e skemës në tre rrethet e qarkut të Lezhës ; Lezhë ,Mirditë dhe Kurbin. Faktin e[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *