TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, DIGJET MAKINA E KR. TE BASHKISE/BASHKIA:MJETI NE PERDORIM NGA ANA E BASHKISE, PRESIM EKSPERTIZEN.(FOTO/VIDEO)

Një makinë fuoristradë tip Benz ML që përdorej nga kryetari i bashkisë Fran Frrokaj u përfshi nga flakët.Bashkë me mjetin e tij tip fuoristradë u dogj edhe një mjet tjetër tip “Benz-Mercedez”.Kur ndodhi ngjarja të dyja makinat ishin të parkuara në lagjen “Besëlidhja” dhe ende nuk janë sqaruar shkaqet që çuan në shkrumbimin e mjeteve.Policia njoftoi se  po bëhet vlerësimi i rastit nga eksperti piroteknik me qëllim përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.Ndërkohë pas djegies së makinës që përdorte kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj ka reaguar bashkia përmes një njoftimi ku sqaron opinionin publik për sa i përket ngjarjes.
Artikuj Pasardhes

KURBIN, GORRE/PREJ DY VITESH PA QENDER SHENDETESORE.(FOTO/VIDEO)

Prej dy vitesh në fshatin Gorre të njësisë administrative Fushë-Kuqe mungon një qëndër shëndetësore.Rreth 1500 banorë të këtij fshati vuajnë mungesën e ketij shërbimi.Kjo qëndër shëndetësore është mbyllur që në vitin 2016 nga inspektoriati i shëndetësisë si pasojë e kushteve jo të përshtatshme të godinës.Banorët apelojnë për ndihmë që edhe[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, 50 VJET SPITALI I LEZHES.(FOTO/VIDEO)

Në 50-vjetorin e krijimit të tij, Spitali rajonal i Lezhës e ka festuar në një mënyrë mjaft të veçantë.Stafi drejtues i Spitalit Rajonal të Lezhës ka organizuar një simpozium shkencor me pjesëmarrjen e emrave të njohur të mjekësisë Shqiptare.Drejtori i Spitalit Rajonal të Lezhës,Leon Kaza në fjalën e tij ka[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *