TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, KUMBARO: SHTEPIA KU LINDI AT GJERGJ FISHTA ME PROBLEME PRONESIE.(FOTO/VIDEO)

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro gjatë një vizite në qytetin e Lezhës e pyetur nga gazetarët për sa i përket shtëpisë ku ka jetuar At Gjergj Fishta, se cili do të jetë fati i saj, është shprehur se ajo shtëpi ka probleme pronesie dhe se më mirë është të merremi me Kuvendin Franceskan ku ka jetuar Fishta pjesën më të madhe të jetës dhe që pak muaj më parë është shpallur monument kulture.Artikuj Pasardhes

LEZHE, PULAJ SQARON SKEMEN E RE TE OREVE MESIMORE.(FOTO/VIDEO)

Skema e re e shpërndarjes së orëve mësimore, është konsideruar si një hap pozitiv në zbatim të kurrikulës së re.Nga cikli fillor deri në ciklin e mesëm nxënësit zhvillojnë nga 4-6 orë mësim në ditë, që do të thotë se çdo nxënës mban me vete 4-6 tekste shkollore përfshirë edhe[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *