TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, NJE PJESE E ADMINISTRATES E PAPAGUAR/FRROKAJ: NGERÇI I KRIJUAR JO PER SHKAQE EKONOMIKE.(FOTO/VIDEO)

Prej afro tre muajsh një pjesë e administratës së Bashkisë Lezhe dhe njësive administrative nuk kanë marrë pagat që u takojnë.Një fakt të tillë e ka pranuar edhe vetë titullari i ketij institucioni Fran Frrokaj i cili u shpreh se shkak për vonesat nuk kanë qënë problemet ekonomike por në kohë fushate ligji nuk lejonte emërime apo shkarkime dhe për pasojë është krijuar një kolaps në administratë gjë e cila solli një hendek tek punonjësit e administratës.
Frrokaj premtoi zgjidhjen e këtij ngërçi ku la të kuptonte se do të ketë në ditët në vazhdim ndryshime në administratë, largime apo emërime të reja.Artikuj Pasardhes

Lezhë, përkujtohet 551 vjetori i ndarjes nga jeta të Gjergj Kastriotit.

Lezha ka përkujtuar 551 vjetorin e ndarjes nga jeta të Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastrioti-Skenderbeu. Ceremonia e zhvilluar pranë memorialit të heroit kombëtar ishte ndryshe nga vitet e tjera,pasi memoriali është rikosntruktuar totalisht,duke i dhënë rëndësinë e duhur monumentit më të rëndësishëm kombëtar. Nëkryetarja e Bashkisë Alfrida Marku bëri me[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *