TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, BASHKEPUNIMI SHQIPERI-KROACI/FRROKAJ PRET DELEGACIONIN.(FOTO/VIDEO)

Kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj ka pritur një delegacion nga Kroacia.Qëllimi i vizitës ishte bashkëpunimi ndërinstitucional mes dy vëndeve në fushën e turizmit dhe të shërbimeve ndaj komuniteteve që përfaqësojnë.Frrokaj ndër të tjera ka vlerësuar kontributin që shteti kroat ka dhënë ndaj vendit tonë.Perfaqësuesi i delegacionit kroat gjatë fjalës së tij u shpreh se ky është vetëm fillimi i nje rruge të gjatë për bashkëpunim ndërmjet dy vëndeve.Artikuj Pasardhes

LEZHE, QYTETARET/NGROHJA E PAPERBALLUESHME! (FOTO/VIDEO)

Qytetarët lezhjanë të pyetur për sa i përket çështjes së ngrohjes, duke qënë se stina e dimrit po afron, janë shprehur se mundësitë janë të pakta pasi si drutë, gazi dhe korenti kushtojnë shumë dhe se herë pas here çmimi i tyre është i papërballueshëm. Të afërta

Lexo Me Shume »

LEZHE, 20 VJET SIDI EDUCATION. (FOTO/VIDEO)

Sidi Education ka festuar 20 vjetorin e krijimit të tij, rrjeti më i madh i qëndrave të gjuhëve të huaja në vëndin tonë.Kjo është e vetmja qëndër e cila ofron partneritet mes nxënësve, mësuesve dhe insitucioneve arsimore e cila konsiston në rritjen e standarteve të mësimdhënies me metodat e fundit[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *