TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, KUMBARO PER MEMORIALIN:NA SILLNI PROJEKTE QE I BEJME REALITET.(FOTO/VIDEO)

Ministra e kulturës Kumbaro gjatë vizitës në Lezhë i është përgjigjur ftesës për të parë nga afër gjëndjen në të cilën ndodhet memoriali i heroit tonë kombetar “SKENDERBEU”.Kumbaro gjatë një interviste për mediat ka theksuar se duhen bërë projekte nga ana e bashkisë me pas rishikohen dhe vlerësohen nga ministria. Ajo ka bërë me dije se deri tani bashkia e Lezhës nuk ka paraqitur asnjë projekt për memorialin por ka shprehur gadishmëri për bashkëpunim ndërmjet pushteteve.Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *