TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, 80 EXEMPLARE TE RINJ LIBRASH PER BIBLIOTEKEN E QYTETIT.(FOTO/VIDEO)

Biblioteka e qytetit të Lezhës është vizituar nga Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro e cila ka parë punën e bërë me shumë pasjon dhe dashuri.Kumbaro i ka dorëzuar drejtoreshës së bibliotekës së qytetit 80 ekzemplarë të rinj për të vazhduar kështu traditën e pasurimit të bibliotekave vendore.Kjo gjë ka gëzuar të gjithë të pranishmit por sidomos dashamirësit e librit.
Artikuj Pasardhes

LEZHE, MBLEDHJA E PARE E KESHILLIT BASHKIAK PER VITIN 2018 (FOTO/VIDEO)

Mbledhja e parë e Këshillit Bashkiak për vitin 2018 në Lezhë ka nisur me 1 minutë heshtje në nder të këshillëtarit të vrarë Aleksander Ndoka.Po ashtu u be edhe zëvendësimi me anetaren e re të këshillit Nikoleta Kola.Në këtë mbledhje u diskutuan një sërë çeshtjesh të rëndësishme si taksat,investimet në[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *