TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, BUJQESI/VERA LE PAS SHUME PROBLEME. LLESHI:PROBLEMI I SISTEMIT VADITES MBETET I PAZGJIDHUR.(FOTO/VIDEO)

Thatësira e madhe e kësaj vere që sapo kaloi ka sjellë shumë probleme në bujqësi, si në kulturat bujqësore ashtu dhe në frutikulture ky fakt bëhet i ditur nga drejtori i bujqësisë në Lezhë Ndoc Lleshi.Ai ngre edhe shqetësimin për sistemin vaditës pasi për vite me radhë nuk është gjetur një zgjidhje.
Artikuj Pasardhes

LEZHE, TEKNOLOGJIA VS LIBRI! (FOTO/VIDEO)

Libri është thesari më i çmuar për të kultivuar vlera të dijes dhe qytetarisë por me zhvillimin e shpejtë të teknologjisë duket se marrdhënia e të rinjve me librin nuk është aspak e mirë pasi leximin e kanë lënë në plan të dytë. Ato që frekuentojnë rregullisht bibliotekën janë kryesisht[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *