TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, MEMORIALI I GJERGJ KASTRIOTIT(SKENDERBEU) PO RRENOHET DITA-DITES.(FOTO/VIDEO)

Memorjali i Skënderbeut në qytetin e Lezhës po shkon drejt degradimit vetëm për 20 mijë euro.Mbuloja është dëmtuar plotësisht dhe pikon në disa vende kur ka reshje shiu, duke krijuar shumë lagështire. Gjithashtu edhe muri i memorialit ka pësuar plasaritje në pjesen lindore.Alarmi për këtë situate është dhënë prej kohësh por që ende nuk po i jepet vëmëndja e duhur.Artikuj Pasardhes

LEZHE, FESTOHET 105 VJETORI I PAVARESISE.(FOTO/VIDEO)

Kremtimet për 105 vjetorin e pavarsisë janë zhvilluar edhe në Lezhë.Obelisku i Besëlidhjes mblodhi rreth vetes autoritete vendore dhe qytetarë të shumtë që morën pjesë në ceremoninë për ngritjen simbolike të flamurit.Ishin kreu i bashkisë Fran Frrokaj dhe prefekti i Lezhës Gjergj Prendi që ngritën flamurin nën tingujt e himnit[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, SUKSESE TE GJITHE NXENESVE!(FOTO/VIDEO)

11 shtatori do të mbetet në kujtesë për ata 800 vogëlushë të cilët u ulën për herë të parë në një bankë shkolle ndërsa për më të rriturit, maturantët, mbetet një sfidë pasi ky është viti i drejtimit të jetës së tyre, fakte këto që u theksuan edhe në ceremoninë[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *