TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, RIKONSTRUKTOHEN PJESERISHT MURET FORTIFIKUESE TE KALASE.(FOTO/VIDEO)

Muret fortifikuese të kalasë së qytetit historik të Lezhës i janë nënshtruar një rikonstruksioni të pjesshëm.Specialisti i Monumenteve të kulturës në qarkun e Lezhës Ded Margjoni tha se ndërhyrja në këtë pjesë ishte më së e nevojshme pasi nxjerr në pah vlerat historike dhe kulturore të qytetit antik të Lissit.Artikuj Pasardhes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *