TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, LUMI DRIN/AMBJENTALISTI APEL INSTITUCIONEVE:NDERHYNI TANI SA NUK ESHTE SHUME VONE!

Lumi drin në qytetin e Lezhës prej kohësh është kthyer në një lumë të vdekur.Sipas ambjentalistit Jak Gjini situata është mjaft e rëndë dhe duhet që të ndërhyhet menjëherë për përmirësimin e situates.Artikuj Pasardhes

LEZHE, VRASJA E ALEKSANDER NDOKES, VIJOJNE HETIMET.(FOTO/VIDEO)

Aleksandër Ndoka u vra me breshëri automatiku pranë banesës së tij në orët e para të mëngjesit të së shtunës.Trupi i pajetë i 48 vjeçarit, vëllai i ish-deputetit socialist Arben Ndoka u gjet nga familjarë të tij rreth orës 4 të mëngjesit në lagjen “ Nënë Tereza” të qytetit të[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, FENOMENI I BRAKTISJES SE SHKOLLES, SHQETESUES.(FOTO/VIDEO)

Varfëria e tejskajshme po largon gjithnjë e më shumë fëmijët Shqiptarë nga bankat e shkollës, duke i bërë pjesë në tregun e punës.Në ditën botërore kundër shfrytezimit të fëmijëve në qytetin e Lezhës është organizuar aktivitet sensibilizues në mënyrë që të ulet numri i rasteve të fëmijëve që shfrytezohen për[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *