TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, EDHE KETE VIT SHKOLLA “KOLIN GJOKA” SHENON RRITJE.(FOTO/VIDEO)

Arsimi profesional në Lezhë ka njohur një vëmendje mjaft të madhe gjatë viteve të fundit. Sipas drejtorit të shkolles profesionale “Kolin Gjoka” Bardh Dedgjonaj mbi 230 nxënës janë rregjistruar në klasat e 10-ta për këtë vit të ri shkollor në 4 drejtimet që kjo shkollë ofron.Artikuj Pasardhes

LEZHE, DY PIKTORE NJE GALERI.(FOTO/VIDEO)

53 piktura janë ekspozuar nga dy piktorë Lezhjanë në galerine e arteve në qytetin e Lezhës. Ardjan Mashi dhe Bujar Mallunza kanë sjellë për publikun Lezhjan artin e tyre në forma dhe në koncepte të dryshme.Autorët kanë guxuar duke hedhur në telajo një botë të gjërë shpirtërore duke sjellë bukurinë[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *