TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, TAKIM MBI FRUTIKULTUREN/DR.NDOC LLESHI KERKON VEMENDJEN E BIZNESEVE DHE FERMEREVE PER FINANCIM.

Frutikultura ka qënë tema e diskutimit në seminarin e organizuar gjatë ditës së sotme në qytetin e Lezhës ku merrnin pjesë përfaqësues të institucioneve të ndryshme dhe fermerë.Drejtori i bujqësisë në Lezhe Ndoc Lleshi ka theksuar se do bëhet gjithçka për të mbështetur këtë kulturë dhe është e rëndësishme që të kemi vëmendjen e fermerëve dhe bizneseve që ta financojmë këtë aktivitet.Artikuj Pasardhes

LEZHE, INAUGUROHET NJE TJETER QENDER SOCIALE.(FOTO/VIDEO)

Qytetit të Lezhës i është shtuar edhe një qëndër e re sociale.Kjo qëndër do jetë në funksion të moshës së tretë, grave të dhunuara si dhe ofron kurse profesionale për gratë dhe vajzat në nevojë.Realizimi i kësaj qëndre ka qënë një iniciativë e Bashkisë së Lezhës.Nënkryetari i Bashkisë Lezhë,Enver Hafizi[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *