TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, NDRECA APEL BASHKIVE:PAJISNI EMERGJENCAT CIVILE OSE NUK DO JU MIRATOJME BUXHETET.(FOTO/VIDEO)

93 vatra zjarri kanë rënë në qarkun e Lezhës në tre muajt e stinës së verës.Prefekti i Lezhes Eduart Ndreca duke folur për situatën e zjarreve u ka bërë thirrje tre bashkive të marrin masa që të pajisin emergjencat civile me mjetet e nevojshme në të kundërt nuk do tu miratojë buxhetet.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, FESTOHET DITA E VERES.(FOTO/VIDEO)

14 marsi është Dita e Verës, një festë e lashtë pagane e cila tradicionalisht festohet në qytetin e Elbasanit por që vitet e fundit është festuar edhe në Lezhë.Mikpritëse e festimeve të organizuara nga Bashkia Lezhë ishte kalaja historike e qytetit.Festimet kanë nisur me muzikë dhe argëtime të ndryshme ku[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, ME AFTESI NDRYSHE POR NJELLOJ SI TE TJERET. (FOTO/VIDEO)

Klodi, Besjana dhe Xhuliano janë fëmijë me aftësi ndryshe në Shkollën 9 vjeçare “Marsha Gjoni” në Rrilë të Lezhës, por që asnjëherë nuk e kanë ndjerë mungesën dhe përkujdesjen e mësuesve të kësaj Shkolle.Një suprizë e veçantë për ta ka qënë vizita e një regjisori të njohur me famë botërore[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *