TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, LUMI DRIN/DUHEN MASA URGJENTE! (FOTO/VIDEO)

Një derr i ngordhur ka lundruar në ujrat e lumit Drin mes përmes qytetit.Në vënd që ujrat e këtij lumi të ishin të lundrueshme nga varkat dhe të terheqin turistë, në të lundrojnë kafshë të ngordhura.Artikuj Pasardhes

LAÇ, DITA E PELEGRINAZHIT DIMER.(FOTO/VIDEO)

Pelegrinë të shumte i janë drejtuar kishës së Shën Andonit në Laç me rastin e ditës së peligrinazhit dimer.Pamvarësisht kushteve jo të mira atmosferike besimtarët e krishterë por edhe të besimeve të tjera fetare nuk kanë hezituar ti drejtohen vendit të shenjte për t’iu lutur shënjtit Andon për më shumë[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *