TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, GJERGJ FRANI SJELL LIBRIN: MIQTE E FISHTES APO RIKTHIMI I FISHTES NE VENDLINDJE.(FOTO/VIDEO)

“Miqtë e Fishtës apo rikthimi i Fishtës në vendlindje” ka qënë libri i cili është promovuar në ambjentet e bibliotekës së qytetit të Lezhës me autor Gjergj Franin. Miq të autorit, familjarë dhe kolegë janë bërë pjesë e promovimit të këtij libri.Pjesëmarrësit në aktivitet kanë shprehur edhe vlerësimet e tyre për autorin dhe për librin.Artikuj Pasardhes

LEZHE, ISSH INSPEKTON BIZNESIN NE PLAZHIN E SHENGJINIT DHE TALES/DEDA:PUSHUES, BRAKTISNI BIZNESET QE NUK OFROJNE HIGJENE!

Inspektoriati Shëndetësor Shtetëror ka nisur një aksion për të identifikuar problemet në subjektet e kontrolluara prej tyre në zonat turistike të plazhit të Shëngjinit dhe atë të Tales.Kushtet Higjeno-Sanitare janë shkelur me mangësi në dokumentacion dhe sipas drejtorit të ketij inspektoriati Eltar Deda, kjo problematike përkthehet në mangësi edhe në[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *