TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, ARSIMI PROFESIONAL/DEDGJONAJ:KEMI RRITJE KERKESASH.(FOTO/VIDEO)

Arsimi profesional vitet e fundit ka njohur një interes mjaft të madh nga nxënësit që kanë mbaruar klasat e 9-ta. Drejtori i shkollës profesionale Kolin Gjoka është shprehur se këtë vit kjo shkollë ofron 4 drejtime hoteleri turizem, ekonomi biznes, teknologji informacioni dhe komunikimi si dhe një degë e re për këtë vit do të jetë sherbimet sociale.Artikuj Pasardhes

LEZHE, MBLEDHJA E PARE E KESHILLIT BASHKIAK PER VITIN 2018 (FOTO/VIDEO)

Mbledhja e parë e Këshillit Bashkiak për vitin 2018 në Lezhë ka nisur me 1 minutë heshtje në nder të këshillëtarit të vrarë Aleksander Ndoka.Po ashtu u be edhe zëvendësimi me anetaren e re të këshillit Nikoleta Kola.Në këtë mbledhje u diskutuan një sërë çeshtjesh të rëndësishme si taksat,investimet në[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *