TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, NENPREFEKTI I MIRDITES PER PUSHIME PA MARRE LEJE/EMIGRANTET MBETEN PA DOKUMENTA!(FOTO/VIDEO)

Nënprefekti i Mirditës ka braktisur pozicionin e tij dhe ka shkuar për pushime pa leje, kthimi i emigranteve ka krijuar një situatë të vështirë pranë këtij institucioni për ata që kanë nevojë për tu pajisur me dokumente të ndryshme.Prefekti i Lezhës Eduart Ndreca ka kërkuar pranë ministrisë së punëve të brëndëshme shkarkimin e nënprefektit për braktisje të vëndit të punës.Artikuj Pasardhes

LEZHE, DIJA NUK FRENOHET AS NGA FENOMENI I GJAKMARRJES. (FOTO/VIDEO)

17 familje janë të ngujuara në rrethin e Lezhës.Por në dy vitet e fundit, fëmijë të cilët janë pjesë e familjeve të prekura prej këtij fenomeni, vazhdojnë shkollën pa problem.Kështu është shprehur kryetari i pajtimit të gjaqeve Pjetër Gjoka.Ai ka theksuar se falë punës së vazhdueshme në disa raste është[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *