TV LEZHA

TV LEZHA

LEZHE, SHENGJIN/NESE NUK LEKET E ZHEZLLONIT DO SHTRIHESH NE ASFALT!!.(FOTO/VIDEO)

Në Shëngjin hapësirat publike nuk janë aspak të mjaftueshme.Duket që bashkia e Lezhës edhe këtë vit i ka dhënë më shume prioritet subjekteve private duke anashkaluar hapësirat publike.


Artikuj Pasardhes

LEZHE, SKEMA E RE E TVSH-së TREMB BIZNESET E VOGLA.(FOTO/VIDEO)

Edhe në Lezhë është evidente se janë prekur dhe friksuar nga ndryshimi i mënyrës se funksionimit të skemës së re të TVSH-së.Të gjitha ato biznese që kane xhiro mbi 2 milion lekë të reja në vit do ti nënshtrohen TVSH-së.Bizneset e ndryshme si bar-kafe,dyqane lulesh apo rrobash janë njoftuar se[…]

Lexo Me Shume »

LEZHE, INAUGUROHET QENDRA PER ROMET DHE EGJIPTJANET. (FOTO/VIDEO)

Në qytetin e Lezhës është hapur një qëndër komunitare multifunksionale që do tu vijë në ndihmë kryesisht komunitetit rom dhe egjiptjan në zhvillimin e aktiviteteve dhe programeve për përfshirjen e tyre në shoqëri .Kjo qëndër është hapur falë bashkëpunimit të Bashkisë së Lezhës dhe Organizatës së urdherit të Maltës në[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *