TV LEZHA

TV LEZHA

TVLEZHA MBETURINAT KANE PUSHTUAR SHENGJININ

Mbeturinat kanë mbërthyer qytetin turistik të Shëngjinit.Edhe pse pastrimi bëhet disa herë në ditë më shumë se është e parashikuar në kontratë janë hotelet dhe resortet që prodhojnë shumë mbeturina.Pushuesit që kanë zgjedhur bregdetin e Shëngjinit për të pushuar shprehen mjaft të irrituar.
Artikuj Pasardhes

LEZHE, AKU NE TERREN PER MONITORIM TE VAZHDUESHEM. (FOTO/VIDEO)

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka shtuar kontrollet për këtë fillim viti shkollor.Sipas drejtorit të A.K.U Lezhë deri më tani nuk është konstatuar asnjë problem.Megjithate AKU do të jetë në monitorim të vazhdueshëm me qëllim parandalimin e abuzimeve me produktet ushqimore. Të afërta

Lexo Me Shume »

LEZHE, DEBORA SJELL PROBLEMET E PARA NE QARKUN E LEZHES.(FOTO/VIDEO)

Mbrëmjen e së martës dëbora ka mbuluar qytetin e Lezhës, rreshje të shumta dëbore kanë mbuluar qytetin dhe zonat përreth.Trashësia e dëborës arrin në disa centimetra, si pasojë kjo ka shkaktuar vështirësi në qarkullimin e mjeteve në disa nga akset rrugore brënda qytetit.Ndërkohë në Mirditë dëbora ka sjellë disa probleme[…]

Lexo Me Shume »

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *